PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 92 214
ocen
8,0 10 1 92214
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Po wszystkich peanach pochwalnych na część tego tworu spodziewałem się czegoś dobrego. Bo ja wiem, może nie Polskich Pythonów ale chociaż czegoś z pogranicza kabaretu KOC i Potem. Niestety ten serial to upośledzone dziecko spłodzone przez kogoś kogo bawi Koń Polski, Studio YaYo i Kiepscy. Czytam "dobra satyra", "głebokie odniesienia ktore tylko inteligent załapie" i zastanawiam się "No gdzie? Pokażcie mi gdzie?" Dobra satyra to taka która co prawda przejaskrawia pewne rzeczy ale w taki sposób że człowiek czuje że mogły by być prawdą i mieć miejsce i przez to bawią tym bardziej. Tutaj to jest tak przegięte żeby nawet największy tłuczek do ziemniaków załapał gdzie jest żart, a jednocześnie by myślał że jest takim erudytą że tylko On to widzi. Dobra satyra podbija delikatnie pewne spektrum a tutaj ktoś wywalił wszystkie potencjometry na max i jeszcze docisnął turbo. Lubię się pośmiać z naszych przywar. Ale Dzień Świra ani Miś to nie jest. To jest gów....o dno, siedem metrów mułu i wodorosty. Sucha goni suchar, żenadometr wywala wyżej niż przy wujku Staszku z wesela. Humor i scenariusz dla ćwierćinteligentów którzy myślą że jak złapią żart o Erasmusie czy o roli kobiety w społeczeństwie to są erudytami pierwszej wody. Nie jesteście. Ten serial gra najniższymi kartami. Dlatego odnosi sukces.

ocenił(a) serial na 1
ViennM

Pięknie ujęte. Dobrze, że nie jestem sam z taką oceną. Głupie miny i ton głosu Topy mają bawić? No nie. Gagi z wybuchającym zegarem też nie. Widać kilka pomysłów przekalkowanych z bajek. Ale są rzeczy, które bawią w bajkach. Do "Dnia świra" to nawet nie ma startu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones