PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 92 214
ocen
8,0 10 1 92214
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Nie da się oglądać, nie wiadomo o co chodzi w ogóle. Niby o szlachcie, niby o współczesności, wypowiedzi bezpośrednio do kamery jak w ukrytej prawdzie. Ani zabawne, ani błyskotliwe. Założę się, że reżyser tego syfu będzie wygadywał coś w stylu "serial łączy tradycyjne polskie przywary i pokazuje je w kontekście historycznym i społeczno kulturowym", podczas gdy tak naprawdę to jest zwyczajnie słabe.

ocenił(a) serial na 9
kevin_moore

No niestety by zrozumieć satyrę trzeba mieć chociaż podstawowe wiadomości z historii o tym okresie. Połączenie faktów o szlachcie z epoki baroku oraz współczesnych naszych wad daje wyśmienitą dawkę humoru.

ocenił(a) serial na 2
DzikieSerce

Fakty o szlachcie. Ty to jesteś dowcipny.

ocenił(a) serial na 9
Izukar

Owszem, może nie wygodne ale jednak fakty. Odcinek pierwszy: sejmik i liberum veto. Zasada jednomyślności według której nic nie można było uchwalić jeśli choćby jeden przedstawiciel był przeciw. Odcinek drugi : folwark dokładnie przedstawia sytuację chłopstwa nie posiadającego żadnych praw i będącego właściwie własnością szlachty która decydowała o wszystkim. itd...

ocenił(a) serial na 2
DzikieSerce

Liberum veto na sejmiku powiadasz? Twój wpis jest dowcipniejszy niż cały odcinek.

ocenił(a) serial na 9
Izukar

A twój trąci głupotą Sejmik to tytuł odcinka. Tu ironicznie przedstawiono zasadą gdzie przedstawiciel jednego sejmiku zrywał obrady sejmu .

ocenił(a) serial na 2
DzikieSerce

Czujesz różnicę między sejmem z królem w Warszawie, czy innym Grodnie, a sejmikiem w pipidówie? A czekaj, jeden pies. Toż ironia. Taki szlachcic to do konia nawet mówił veto, jak mu skręcił nie w tę stronę. Tyle jeśli chodzi o twoje fakty.

ocenił(a) serial na 1
ocenił(a) serial na 1
DzikieSerce

Ty tak na poważnie?
Satyra powstała znacznie, znacznie wcześniej niż Sarmacja w II RP więc nie udawaj mądrzejszego niż jesteś proszę.

ocenił(a) serial na 1
DzikieSerce

ale co Ty opowiadasz w ogóle? Co to dziadostwo ma wspólnego z historią? To, że brodzą w błotku i mają ubrania z tamtego okresu? Tam są same nawiązania do współczesności, takie niby że polskie przywary świat wg kiepskich w kostiumach

ocenił(a) serial na 7
kevin_moore

Taka dokumentalizowana koncepcja jest celowa, właśnie dlatego, żeby podkreślić ukazywany absurdy, uwypuklić satyrę. Bo przecież wiadomo, że coś takiego nie mogłoby mieć miejsca. Nie wiem czym dokładnie inspirował się twórca, ale np. "Co robimy w ukryciu" z 2014 r. zostało nakręcone w podobny sposób.

ocenił(a) serial na 1
mcl87_2

mcl87_2 ja wszystko rozumiem, tylko że ja mam na taką koncepcję alergię, kwestia gustu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones