Kazimierz Kutz

Kazimierz Julian Kuc

7,7
898 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Kazimierz Kutz

Aż mnie uniosło jak się dowiedziałem, że Kazimierz Kutz, którego tak ceniłem nie tylko jako reżysera, ale również jako człowieka, zdecydował się reklamować sobą kampanię prezydencką komucha - Cimoszewicza! Byłem w szoku, podobnie zresztą jak dziennikarze. To że Wajda też tam macza paluchy to się nie dziwię, bo on od początku był blisko kręgów SLD. To dowód na to, że pieniądze potrafią zmienić poglądy, a nawet niechęć do nie których. Aż przykro patrzeć, że człowiek, który potępiał komunizm, teraz przystał z tymi, którzy jeszcze 16 lat temu ten komunizm twarzyli :/

MobsterPL

chyba jestes delikatnie niedouczony, odejdz od komputera i poczytaj kilka ksiazek, zawsze sie przyda

katrol

Raz na lewo, raz na prawo. PO-PiS-SDL-PSL to jedna wielka rodzina. Prawdziwa prawica to UPR!

MobsterPL

Pieniadze potrafia zmienic poglady? Przeciez Kutz zawsze był blisko komunistów. Tylko dzięki temu mógł kręcić swoje filmy. Żałosne

Rick_Blaine

Kutz się nikomu nie sprzedał. Stanął przeciwko prawicy wtedy, gdy ta jest najsilniejsza i blisko jej do wszechwładzy

Nic nie mógł zyskać, wiele mógł stracić.

pierrenique

To prawda. Potrafił przeciwstawić się dyktatorskim zapędom Kaczyńskich oraz systemetycznemu ograniczaniu wolności, swobód obywatelskich i demokracji przez ultraprawicowych bliźniaków. Nikomu się nie sprzedał, postąpił odważnie.

Getzz

??????????????
??????????????
??????????????

Gdybym był POjebanym lewusem też bym uważał Kaczyńskich za dyktatorów ograniczających swobody obywatelskie.

użytkownik usunięty
Rick_Blaine

Rick Blaine napisaleś totalną bzdurę - Kutz był blisko komunistów? tylko dzięki temu mógł kręcić swoje filmy?
Kutz ani nie byl blisko ideowo (jeśli chodzi o tresc filmów) co jest oczywiste-zobacz sobie "bardzo komunistyczne" filmy takie jak Śmierć jak kromka chleba czy Paciorki jednego rózańca, i szereg dalszych tytułów,
ani nie był przez nikogo wspierany ani promowany w PRL - tu chociażby można przytoczyć fakt upadku utworzonego przez Kutza Zespołu Silesia w Katowicach w '78 , upadku spowodowanego niepokornością Kutza wobec władz komunistycznych (nie mówiąc juz o tym że promowanie przez Kutza prawdziwego nie cepeliowskiego i nie w stylu zespołów piesni i tanca regionalizmu bardzo bylo nie na ręke centralistycznym władzom, zresztą nie tylko jego regionalizm ale też indywidualizm, niepokornośc, wzorce które promował etc.)
najbardziej wymowne wydaje mi sie jednak że ten "bliski komunistom" rezyser był JEDYNYM przedstawicielem filmu polskiego internowanym w '81 - zapewne za komunistyczną działalność i współprace z komunistyczną Solidarnością

Kutz to sprzedawczyk i kogucik na wierzy, ktory tak pieje jak wiatr zawiejeje, proponuje zapoznac sie z filmem " Z nikad do nikad", typowy komunistycny film propagandowy z bezczelnymi klamstwami. Kutz to poprostu kolejny przyjaciel wladzy.

rycerzu

dalczego nie mzona edytowac postow?
wiezy*

MobsterPL

A od kiedy Cimoszewicz jest komunistą?:) On nawet nie jest socjaldemokratą, tylko centroprawicowym liberałem:) Polecam książke "Historia doktryn politycznych i prawnych".

Getzz

Właśnie się dowiedziałem /według STINGA K./, że przed 1990 rokiem żyłem w państwie komunistycznym. O zgrozo ! Chyba na szczęście przespałem ten okres. Bez urazy ale towarzysz Mao prawdopodobnie się w grobie przewraca.

Co do Kutza to był on w Polsce Ludowej typowm wentylem bezpieczeństwa. Zresztą podobnie jak wielbiony pod niebiosa Wajda. Z jednej strony /mowa o Wajdzie/ opluwany przez władzę, straszony cenzurą, hamowany idiotycznymi przepisami, z drugiej zaś obchodzono się z nim jak z jajkiem. To swoisty paradoks. Kwadratura koła, ale takie wówczas żądziły mechanizmy. Kłopot w tym, że obecna ocena tych panów, głównie przez młode pokolenie, kształtuje się według dzisiejszych kryterii. Wspaniali bohaterowie, opozycjoniści itd..-krzyczy młodzież, która zna PRL jedynie z filmów Barei. Należało by przypomnieć jak zmieniała się Polska po poszczególnych zjazdach PZPR czy też w wyniku walki politycznej, kiedy to lecieli na bruk towarzysze z najwyższego szczebla. Internowania i szykany były dopuszczane nie tylko w stosunku do "Solidarności". Ale nie ma jak przypomnieć bo mówienie prawdy o PRL-u /nie czy było dobrze czy źle, tylko prawdy/ jest zabronione !
Gdyby tylko politbiuro miało taki kaprys to Kutz, Wajda czy inni, nie nakręcili by ANI JEDNEGO FILMU ! A jednak kręcili, bo te filmy komuś tam /nieważne komu/ były na rękę. Kolejny paradoks, którego nie jest się w stanie dzisiaj wytłumaczyć. Poprostu trzeba uwierzyć na słowo, że tamten system, metody, wartości, mentalność i wiele innych rzeczy były czymś całkowicie różnym od tego co znamy dziś. System PRL-owski, którego /czy się komuś podoba czy nie/ nieodłącznym i ważnym elementem był ktoś taki jak pan Kutz. I podobnie jak nie zrozumiemy minionej epoki, tak nie zrozumiemy do końca postępowania pana Kutza, choćby nie wiadomo jak "szczerze" się nam spowiadał.
To moja opinia.
Pozdrawiam

Getzz

moze i nie jest komunista ale "post" juz na pewno. a ponadto przed wyborami prezydenckimi nikt nawet nie myslal ze kaczynscy dojda do wladzy (no- conajmniej w koalicji z po). a co do ich "dyktatorskich" zapedow ktore tu sugerujesz to tez mialbym sporo watpliwosci, ale to juz temat do zupelnie innej dyskusji.

MobsterPL

Masz Pan rację, Sting K. Ludzie się zmieniają, nazwiska zmieniają, poglądy. Szkoda tylko, że ktoś może skręcić na lewo.

akurowski

Jeszcze gorzej jak ktoś skręci w prawo.

Getzz

A na 1 września to Kutz naopowiadaół bzdur, że Armia Polska Katowic nie broniłą i spotkał się z ostrą krytyką znającej się na rzeczy pani!

MobsterPL

Ogólnie szmaciarz.

Motorcycle_Boy

tak nazywasz założyciela tego wątku, czy też po prostu się podpisałeś?

MobsterPL

Wydaje mi się,że tylko wiekiem można wyjaśnić obecne postępowanie pana Kutza.Z miłości do Śląska została tylko miłość do Barbary Blidy.Może zamiast tego pan Kutz jako poseł wyjaśniłby dlaczego górnik zarabia 2 tyś,a prezes kopalni 20 tyś,czemu tona węgla na kopalni kosztuje 120 zł,a składzie 550,dlaczego górnicy traktowani są jak mięso armatnie /albo węgielne/ przykład tego co wydarzyło się w Halembie,gdzie fałszowano wskazania czujników.Tym pan Kutz się nie zajmie tylko zajmie się ochroną aferzystów.Wiem,że to forum filmowe i nie miejsce na te tematy,ale mówimy o konkretnym człowieku i jego czynach.Patrząc na wystąpienia pana Kutza w sejmie na poziomie Dody albo Huberta K. można się tylko dziwić i dziwić i jeszcze raz dziwić,co się Panie Kutz,z panem stało?

MobsterPL

Luuudzie!
Jest drugi dzień Świąt!!!
Nawet zbłaźnionego durnia tolerujmy!

JotBe

Jak można takie rzeczy na temat Kutza wypowiadać? Z czego to wynika? Najprawdopodbniej z głupoty i zacofania emocjonalnego...przecież to świetny człowiek, wielki reżyser, człowiek oświecony, człowiek postępu, żaden tam komuch...

MobsterPL

Gdzie sie sprzeciwial jak on do partii nalezal?!

Kawal cholery z niego i tyle. Pieprzy trzy po trzy i obraza ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones